Pärmseeneinfektsioon

Oleme saanud üha rohkem kommentaare tarbijatelt, kelle koertel on diagnoositud pärmseeneinfektsioon.

Kõige tavalisem reaktsioon on olnud uue toidu pakkumine, mis ei sisalda pärmi. Kahjuks on neil kahel asjal väga vähe pistmist. Oma loengutes oleme neid probleeme käsitlenud ja meil paluti kirjutada artikkel selle näiliselt väga levinud probleemi osas. Kui te seda loete, olete tõenäoliselt olukorras, kus te ei tea, mida oma lemmiklooma naha- ja kõrvaprobleemidega peale hakata ja soovitatud ravimeetodid ei andnud tulemusi. Võimalik, et teie lemmikloomal on diagnoositud allergia millegi täpsustamata (võib olla toit, õhusaaste, tolm jne) suhtes või tal on tundmatud nahapõletikud jne. Põhjus võib olla pärmseeneinfektsioon, kuid ravi tegeleb sümptomitega, mitte probleemi endaga.

Pärmseeneinfektsioonide vastu on olemas ravimeetodeid, kuid need on aeganõudvad ning nende mõju ilmneb pikema aja pärast. Soovitame arutada käesolevas artiklis mainitud küsimusi oma loomaarstiga ja otsida oma lemmikloomale ravi koos spetsialistiga. Artikli lõpus tutvustame oma soovitusi raviks.

Tavaliselt alustame kõikide metaboolsete probleemide korral otsinguid soolestikust. Kui tõhus seedetrakt teie koeral tegelikult on? Enamikku probleemide lahendus on just seal. Kui seedetrakt ei tööta korralikult, ei saa lemmikloom kasutada toidust saadud toitaineid, tema keha ei saa funktsioneerida, mis toob kaasa igasuguseid sümptomeid, mille tagajärjel toimub potentsiaalselt keha lagunemine.

Malassezia pachydermatis Westie kõrvas  

http://www.whwtc.nl/huidproblemen_bestanden/image008.jpg

Kõige sagedamini põhjustavad kõrvapõletikke  kehas elavad seened (pärm); Malassezia pachydermatitis, mis tavaliselt elab nahal ja kõrvadel, samuti Candida albicans, mis on normaalse seedetrakti mikrofloora osa.

Candida Albican liigne kasv suus 

www.whocollab.od.mah.se/expl/oralmuc.htmlT

Selle põhjuseks on pärmseene vohamine, mille tagajärjel satuvad looma sisse toksiinid ja mürgid mis põhjustavad immuunsüsteemi kokkuvarisemise. Nimetatud pärmseeneinfektsioon on seedetrakti talitlushäire sümptom, mitte märk toidus sisalduvast pärmist. See sageli valesti diagnoositud põhjus ajendab loomaomanikku valest kohast lahendusi otsima ja selle artikli mõte on tegeleda probleemi algpõhjustega, et mõista, mida tähendab tervislik seedetrakt; tasakaalustatud mikrofloora ja selle üldine mõju looma tervisele.

Iga lemmikloom (nagu inimenegi)  elab mikroorganismide meres (bakterid, viirused, pärmid/ seened). Neid leidub kõikjal - suus, ninas, soolestikus, peaaegu kõikjal, nad on elus kehaosad. Seedetraktis on sadu erinevaid baktereid, samuti erinevat tüüpi pärme ja muid mikroorganisme. Tavaliselt ei tekita need probleeme. Kuni kõik on tasakaalus, töötavad nad kõik üksteisest sõltuvalt, säilitades soolestiku tervise.
Probleemid ilmnevad, kui tasakaal saab rikutud. Põhjus võib olla lihtsalt stress, sageli antibiootikumid ja selle mõju immuunsusele. Üle 70 % keha immuunsusest on seedetraktis. Mis tahes tasakaalustamatus mõjutab koheselt lemmiklooma tervist, vähendades keha võimalusi võidelda isegi kõige väiksemate nakkustega.
Peamine süüdlane on tavaliselt pärm Candida Albicans (tegelikult on see seen), mida leidub ninas, kõrvades, suus ja seedetraktis - nii inimestel kui ka lemmikloomadel. Kõik nimetatud kehaosad on osa normaalsest mikrofloorast, mida on vaja ka seedimisprotsessiks.

Probleem ei ole Candida Albicanis endas, vaid selle ülemäärases kasvus, vähendades nii immuunsuse taset, mis ei suuda enam pärmi (seene) kasvu kontrollida. Antud pärmi on vaja soole normaalseks toimimiseks, peamiselt heade bakterite, nagu acidophilus, toiduks, kuid antud ülemäärane kasv põhjustab palju probleeme, alates allergilistest reaktsioonidest kuni lekivate, haisvate kõrvadeni.

Candida Albicansi liigkasv peensooles

http://george-eby-research.com/gif/candida-gut.jpg

Niisiis, mis toimub seedetraktis? 
Tavaliselt töödeldakse söödud toitu maohapete ja seedeensüümidega, töödeldes ja pärssides toidumassi, eriti valke, süsivesikuid ja rasvu, seeditavasse vormi.

Kuna toidumass transporditakse peensoolde,  jätkavad kõhunäärme poolt toodetud seedeensüümid seda protsessi koos bakteritega, nagu  näiteks acidophilus (probiootikum), mis võimaldab vabanenud aminojappeid ehk keha ehitusplokke seedida.

Valdav osa toitaineid seeditakse peensooles. Peensoole seinad on veresooni täis. Seintel on väikesed voldid ja toitained seeditakse sealt vereringesse. Tavalise mikrofloora osaks on ka pärmid, nii head kui ka halvad bakterid, kes elavad harmoonias ning toetavad üksteist.

Kui tasakaalu  muudetakse, hakkab pärm liigkasvama, piirates heade bakterite arvu. Kui neid häid baktereid ei asendata, on tulemuseks pärmseeneinfektsioon, kuna nüüd pärsib pärm väikesi voldikesi, kus peaks toimuma toitainete seedimine ja toitained pole enam keha jaoks kättesaadavad.

Lisaks elab pärmi liigkasv nüüd loomale mõeldud toidust ning see protsess vabastab toksiine ja mikroobe, mis on piisavalt väikesed, et  voolata looma vereringesse. See protsess võib seejärel põhjustada  reaktsioone, mis on 

väga sarnased allergiate, sügeluse, kõrva- ja nahapõletikega. Kõige nähtavamad märgid on näha kõrvadel, kus tekib lima ja halb lõhn.

Diagnoosimine on raske, kuna pärm on terve koera mikrofloora normaalne osa. Antibiootikumid tapavad nii häid kui ka halbu baktereid, muutes mikrofloora tasakaalu, sama võib juhtuda ka puhtalt stressi või riknenud toidu söömise tõttu. Väga sageli tehakse diagnoosidega kindlaks, et koer on allergiline millegi täpsustamata või lihtsalt sooleinfektsiooni suhtes ning raviks määratakse taas antibiootikumid.

Läheme ajas natuke tagasi, kutsika ja tema immuunsüsteemi arengu juurde.


Kutsika enda seedetrakt on sündides steriilne. Ema piimast saab kutsikas vähehaaval häid baktereid ja aeglaselt hakkab kutsikas arendama oma mikrofloorat, et aidata söödud toitaineid seeditaval kujul lagundada.
Võõrutamise ajal see protsess tugevneb, kuigi väga sageli võib kutsikatel esineda kõhulahtisust või lahtist väljaheidet. Seedetrakt on endiselt väga ebaküps ja resistentsus, st immuunsüsteem, pole veel täielikult välja kujunenud.

Head bakterid (nagu Bacillus Acidofilus ja Enterococcus faesium) aitavad töödelda toitu seeditavasse vormi ja puhastavad sooleseina (voldid), süües halbu baktereid ja pärmi, tagades nii tasakaalu. Kui neid häid baktereid ei jätku, halveneb tervis kohe, kuna lemmiklooma organism ei ima toitaineid nii nagu peaks. Lisaks põhjustab protsess nüüd toksiinide ja kemikaalide eraldumist, mis pärsib seedesüsteemi toimimist, takistades lemmiklooma toitainete kasutamist. Toit lihtsalt läbib soolestikku.

Hädas peensool 

http://www.frequencyrising.com/images/coloncleanse_cross.jpeg

Mis juhtub lemmiklooma ainevahetuses, kui  pärmi liigkasv jätkub? 
Kui koer on stressis või pärast antibiootikumravi, muutub soolestiku pH tasakaal, vähendades häid baktereid. See võimaldab pärmi liigkasvu ja seda nimetatakse "Süsteemseks pärmseeneinfektsiooniks"

Pärmseeneinfektsioon - enne ja pärast ravi 

http://www.greatdanelady.com/articles/feed_program_for_systemic_  yeast_problems.htm 

Kõige tavalisemad happelise tasakaalu (pH) muutuste põhjused, mis põhjustavad koerale pärmseeneinfektsiooni: tasakaal toitumises:
• Liigne või korduv antibiootikumravi. Antibiootikumid peaksid tapma baktereid, kuid siin tapavad nad ka häid tegelasi, piirates toitainete seedimist.
• Halva kvaliteediga toitumine 
• Suure teraviljasisaldusega dieet.
• Ei sisalda probiootikume (piimabakterid nagu acidophilus või hapupiim, naturaalne jogurt)
• Prebiootikumid puuduvad (nagu inuliin või aspergillus) 
• Ei sisalda beetaglükaane ega oligoshakaride
Muud:
• Liigne vaktsineerimine
• Füüsiline stress (tiinus, imetamine, reisimine jne) 
• Vaimne stress (ümbrus, geneetiline, ärevus, närvilisus, surve koerajuhi poolt)
• Hüperaktiivsus
• Lähedase kaotus
• Muutused keskkonnas (kolimine)
 
Need on vaid mõned võimalikud põhjused, kuid olenemata põhjustest on mõju üldisele tervisele kahjulik. Pärmseeneinfektsioon (liigkasv) mõjutab lemmiklooma sisemiselt ja väliselt. Teaduses on seda kirjeldatud kui "lekkiva soole sündroomi". Toksiinid ja kemikaalid "lekivad" looma ainevahetusse, põhjustades igasuguseid süsteemihäireid. Võimalik, et välja kirjutatud antibiootikumid ainult süvendavad probleemi, tappes ka “häid tegelasi”, keda nüüd hädasti vaja on. Pärm kasvab jätkuvalt, immuunsus on tõsiselt kahjustatud.
 
Tsükkel on kontrolli alt väljas!
 
Nähtavad pärmseeneinfektsiooni märgid ja sümptomid:
• Ärritunud nahk
• Sügelevad käpad
• Käppade või suguelundite pidev lakkumine
• Naha punetus, põletik, halb lõhn.
• Valud liigestes
• Pidevad bakteriaalsed infektsioonid 
• Kõrvapõletikud, halvasti lõhnav lima kõrvadest
• Tundlikkus helide suhtes 
• Üleüldine närvilisus
Pärmseeneinfektsiooni sisemised nähud ja tagajärjed:
• Seedeprobleemid
• Gaaside moodustumine (kõhupuhitus) 
• Füüsiline väsimus, depressioon 
• Valud liigestes
• Toitainete piiratud seeduvus
 
Kõik märgid ja sümptomid meenutavad kergesti allergilisi reaktsioone või bakteriaalset infektsiooni, kuid kirjeldatud ravi ei mõjuta põhjust - pärmseene vohamist, vaid suurendab hoopis selle tõenäosust. 
 
Viimased aruanded näitavad, et antibiootikumide väljakirjutamine suureneb uuesti. Antibiootikumid on väga olulised, kuid nende kasutamist tuleb alati hoolikalt jälgida. Häid laktobaktereid, nagu acidophilus jt (probiootikumid), tuleb alati manustada pärast antibiootikumravi. Seedetrakt vajab seedimiseks vajalikke eel- ja probiootikume*).
 
*) Prebiootiline- Pre- = enne. Soolestiku puhastamine patogeenidest ja heade bakterite - probiootikumide - aluseks.
Probiootikumid - Pro - pärast/pärast. Suurendage soolestiku puhastamise funktsioone.
 
Probiootikumid kaitsevad ja puhastavad soolestiku seinu 
http://www.frequencyrising.com/images/coloncleanse_cross1.jpeg
 
Selle ravina käsitleme soolestiku tasakaalu. Me vaatleme kogu seedetrakti kui elundit eraldi, vältides kemikaale või sünteetilisi materjale, mis võivad süsteemi süvendada, keskendudes ainult looduslikele toitainetele.
 
1. Food –pre- ja probiootikume *) sisaldava toidu söömine
2. Seedetrakti puhastamine
2.1 BioHealth™ prebiootikumid kiudained
2.2 LactoHealth™ probiootikumid
 
Hakates kasutama Golden Eagle Holistic Health ™ lemmikloomatoitu. See on esimene nutrigenoomiline lemmikloomatoidu sari maailmas, mis tegeleb pärmseeneinfektsiooniga väga spetsiifiliselt ning tagab iga päev eel- ja probiootikumide hooldustaseme.
(Lisateavet Nutraceuticals kohta leiate aadressilt:  http://www.goldeneaglepetfoods.com/Nutraceuticals.html
 
Nende looduslike toitainetega püüame taastada tervisliku mikrofloora ja edendada samaaegselt kõigi toitainete seeditavust. Vajalik aeg sõltub puhtalt infektsiooni raskusastmest, tavaliselt on kliinilised nähud nähtavad 24 tunni jooksul, eriti väljaheites.
 
Kui nahk on halvasti kahjustatud, võib osutuda vajalikuks rasvhapeteraapia. Nahk vajab spetsiaalselt omega, biotiini, tsinki, A-, E- ja B6-vitamiini. Nahk uueneb keskmiselt 60 päevaga, nii et ravi võib kogu keha tasakaalu taastamiseks võtta kaua aega.
 
Teine pärmseente infektsiooni kõrvaltoime on metaboolsete kõrvalsaaduste kogunemine. Need on tavapärase metaboolse reaktsiooni jäägid ja tavaliselt puhastuvad need kehast vereringe kaudu maksa ja seejärel neerudesse, kust need uriiniga väljutatakse.  
Pärmseeneinfektsiooni korral võivad need jäägid süsteemi üle võtta. Teisisõnu tekitab verevool üleujutuse, tekitades ummikuid, näiteks olukordi, kus toitained ei jõua sinna, kus neid vaja on, puhastamine ei toimu ootuspäraselt ja kõik need viivitavad paranemisprotsessi. Nende jaoks on palju looduslikke abinõusid, väga rasketel juhtudel soovitame Dorwest Herbs Doggy-De-Toxi, mis on väga võimas looduslik võõrutusaine, kuigi Golden Eagle Holistic Health ™ -i toitaineid peaks selle probleemi lahendamiseks piisama.
 
Nende probleemide ennetamiseks soovitame loomulikult lemmikloomatoitu Golden Eagle Holistic Health ™. Meie ainulaadne kombinatsioon looduslikest abivahenditest BioHealth ™, MicroHealth ™ ja LactoHealth ™ lahendab seedetrakti ja selle võimalikke probleeme iga päev iga söögikorra ajal.
 
Iga Golden Eagle Holistic Health ™ toode sisaldab üldist tervist toetavaid looduslikke organisme. Nende kõikide väärtus aitab kutsikaid võõrutamisel, täiskasvanud koeri kogu elu vältel ja on eriti kasulik vanematele koertele, kelle metaboolne süsteem võib aeglustuda ja nad vajavad maksimaalselt abi. 
 
Loodame, et see artikkel aitab lugejatel mõista oma lemmiklooma sümptomeid. Idee ei ole tekitada mingit hüsteeriat ja teha automaatselt järeldusi, lemmiklooma talitlushäiretel ja sümptomitel võib olla palju muid põhjuseid ning soovitame alati neid loomaarstiga arutada. Põhjuseid, miks lemmiklooma tervis võib ohtu sattuda, võib olla tuhandeid, kuid antud pärmseene vohamise probleem tundub olevat liiga sage.
 
Soovitatav on proovida Golden Eagle Holistic Health ™ lemmikloomatoitu isegi ilma pärmseente infektsioonita. Kasu on nähtav tavaliselt päevade jooksul, ent ravikuuri soovitatav pikkus on 60 päeva, et kõik positiivsed toitumisalased eelised oleksid nähtavad, laske koeral otsustada.
 
©Golden Eagle Petfoods Co Ltd